YDS--Kpds-Tıpdil--Yökdil--Speaking-Hazırlık Atlama İngilizce Özel Ders Gaziantep
   
  Gaziantep İngilizce Özel Ders YDS-YÖKDİL-TIPDİL-TOEFL-SPEAKING
  Work&Travel ve İngilizce
 
Son zamanlarda birçok üniversite öğrencisinin bana sorduğu ilgili program,üniversitede lisans öncesi İngilizce hazırlık okuyan ve hazırlık sürecini başarıyla tamamlayan öğrenciler için biçilmiş kaftan.Ancak radikal dil sorunları olan,hazırlıkta başarısız olmuş ve muafiyet sınavı için Amerika'da geçireceği sürecin sınıf geçmeye yardımcı olacağını düşünen arkadaşlara nacizane tavsiyem sabırlı olmaları ve dil anlamında gerekli akademik olgunluğa ulaştıktan sonra Work&Travel programını düşünmeleridir.
 
M.Özer Özkantar
İngilizce Okutmanı
 
P.S:Aşağıda yukarıda bahsettiğim programla ilgili aha detaylı bilgiler yer almaktadır.
 

Work and Travel (WAT) üniversite öğrencilerinin yaz süresince ABD kültürünü ve yaşam tarzını tanımalarına imkan sağlayan, bunu yaparken de masraflarını karşılayabilmeleri amacıyla belirli işlerde çalışmalarına izin veren bir seyahat ve çalışma programıdır. Work and Travel programı aracılığıyla yaz mevsiminin başlamasıyla ABD de turizm ve hizmet sektöründe ortaya çıkan sezonluk işgücü açığı karşılanırken, öğrencilerde yeni bir kültürü tanıma, İngilizcelerini geliştirme, çalışma hayatını tanıma ve para kazanarak kendi ayakları üzerinde durabilme fırsatı elde eder. Öğrenciler program süresince oteller, restaurantlar, kumarhaneler, eğlence parkları, kamplar, fuarlar, ulusal parklar ve tatil köyleri gibi bir çok farklı alanlarda çalışabilir. Programa katılan öğrenciler yaptıkları işin niteliğine göre saati 6 $ ile 15 $ arasında gelir elde edebilirler.

Work and Travel programı Haziran ayında başlayıp Ekim ayında sona erer ve programa katılan öğrenciler ABD de en fazla 4 aylık bir süre için çalışabilirler. Öğrencilerin talep ettikleri işlere ve işverenlerin ihtiyacına göre haftalık çalışma saatleri 20 ile 40 saat arasında değişmektedir. Work and Travel programına katılacak öğrenciler J-1 vizesi alır, J-1 vizesi öğrenciye program süresince ABD de yasal çalışma izni verir. Ayrıca 4 aylık yasal çalışma süresine ilave olarak, öğrenciler sadece seyahat ve tatil amaçlı olarak 30 gün daha ABD de kalabilirler.


 
  Bugün 29 ziyaretçi (54 klik) kişi burdaydı! Designed by Dr. M.Özer Özkantar  
 
Gaziantep İngilizce Özel Ders